()اویر) کشف شیء ناشناخته در آبهای خلیجفارس

[ad_1]

. . .. .

سمانه لشگری، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد باستان‌شناسی و دایو مستر غواصی، در گفتگو با ایسنا توضیح داد: به طور اتفاقی و در حین قواصی در کرانه‌های خلیج فارس در شهر قشم یک شیء ناشنه در بستر دریا مشاهده کنید که در بازدید اولیه از این منطقه بود. سنس زن از سنگ است.

او که این کشف را همراه با بهزاد دانا، مربی بین المللی غواصی انجام داده است، توضیح داد: در بررسی های ثانویه و متخصص که زیر نظر تکنیک های غواصی دانا انجام شد، مشخص شد که جنس شیء چیزی شبیه به فایبرگلاس و دارای لایه رنگی سفید است. از نظر شکل هندسی به تورت قرص استوانه‌ای است.

()اویر) کشف شیء ناشناخته در آبهای خلیجفارس

او نکته حائز اهمیت در این شیء را دارد اشکال مذهبی مانند یک صلیب، یک شعدان «منورا» ی یهود، یک شعله آتش و یک قوس شبیه طاق ضربی دانست و اظهار کرد: این اشکال همه در میان یک گل چهارپر به صورت برجسته نقش شده اند. . سطح شیء، دیواره به تورت، پشت آن به تورت ورق‌های جداست.

()اویر) کشف شیء ناشناخته در آبهای خلیجفارس

لشگری با تاکید بر اینکه هنوز بررسی دقیق‌تری روی این شیء انجام نشده است، اما گزارش آن به اداره کل میراث فرهنگی منطقه آزاد قشم و پژوهشکده باستان‌شناسی وزارتخانه میراث فرهنگی ارائه شده است، بیان کرد: گمان می‌رود که شیء مورد نظر با تکنیک قالب‌گیری ساخته شده است. سپس لایه زیرین به نن متصل شده است.

()اویر) کشف شیء ناشناخته در آبهای خلیجفارس

این باستان شناس افزود: از سوی دیگر جغرافیایی شمال به صورت N انگلیسی هم خارج

او این را که این شیء چیست و چرا در این تخت غرق شده بزرگترین نقطه مبهم این کشف دانست و افزود: شاید بتوان علائم مذهبی و نشانه شمال را در کنار هم و در بازه زمانی نزدیک به دوران صفوی به جهت حضور دولتهای بیگانه مانند پرتغالیها. . . . . .

او احتمال به دست آمدن هر نوع نتیجه ای برای این شیء را بعد از بررسی های تکمیلی داد و بیان کرد: امیدواریم با همکاری پژوهشکده باستان شناسی و سازمان میراث فرهنگی کشور ممکن است درباره پیشینه، کارکرد و چرایی این شیء جالب توجه به نتایج علمی و دقیق برسیم باشد. . . . .

لشگری دامه: جلی از هزاران سال پیش داد، پیوسته این تختخواب با دارایی های طبیعی خود همیشه زمینه ساز توجه و ایجاد نگاهی از طرف ساکنان همجوار و حتی بیگانگان نواحی خاص دورتر بوده است، بنابراین این جمعیت ها و تمدن ها را در پهنه ها و بستر این خلیج ارزشمند از خود به جای گذاشته اند.

این دانشموخته کارشناسی ارشد باستان شناسی با تاکید بر عظمت و اهمیت خلیج فارس، گفت: پژوهش و بررسی در تاریخ و باستان شناسی این منطقه به نسبت، دارای کاستی های زیادی است، که تحقیقات و کاوش های زیر آب در آن بسیار ناچیز و انگشتشمار است.

او ادامه داد: اکتشافات مربوط به باستان‌شناسی زیر آب بیشتر شامل کشتی‌های غرق‌شده و اشیای عادی و تجاری است، آنها یافته‌هایی هستند که مرتبط با آیین یا نشانه‌های مذهبی هستند، بسیار نایابند.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما