ده ها هزار اوکراینی می توانند بدون ترس از اخراج در ایالات متحده بمانند

[ad_1]


پرچم آمریکا در حالی که از کنار ساختمان شهر/شهر دنور می‌گذرد، پرچم آمریکا بر روی صندلی پدیکال باز می‌شود که در روز دوشنبه برای حمایت از اوکراین به رنگ‌های زرد و آبی روشن شده است. کاپیتول ایالت کلرادو نیز در حمایت از اوکراین به رنگ آبی و زرد روشن خواهد شد.

دیوید زالوبوفسکی / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

دیوید زالوبوفسکی / AP


پرچم آمریکا در حالی که از کنار ساختمان شهر/شهر دنور می‌گذرد، پرچم آمریکا بر روی صندلی پدیکال باز می‌شود که در روز دوشنبه برای حمایت از اوکراین به رنگ‌های زرد و آبی روشن شده است. کاپیتول ایالت کلرادو نیز در حمایت از اوکراین به رنگ آبی و زرد روشن خواهد شد.

دیوید زالوبوفسکی / AP

دولت بایدن به ده‌ها هزار اوکراینی که در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می‌کنند محافظت موقت در برابر اخراج اعطا خواهد کرد.

وزارت امنیت داخلی روز پنجشنبه اعلام کرد که اوکراین را به عنوان وضعیت حفاظت شده موقت یا TPS تعیین کرده است. که اجازه خواهد داد حدود 30000 اوکراینی تخمین زده می شود کسانی که به طور موقت در ایالات متحده زندگی می کنند یا تحصیل می کنند تا 18 ماه به طور قانونی بمانند و کار کنند.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی در بیانیه‌ای گفت: «حمله از پیش برنامه‌ریزی‌شده و غیرقابل تحریک روسیه به اوکراین منجر به جنگی مداوم، خشونت‌های بی‌معنا، و مجبور شدن اوکراینی‌ها به پناه بردن به کشورهای دیگر شده است». در این زمان‌های فوق‌العاده، ما به حمایت و حمایت خود از اتباع اوکراینی در ایالات متحده ادامه خواهیم داد.»

کاخ سفید تحت فشار فزاینده ای از سوی مدافعان مهاجر و قانونگذاران برای اخراج اوکراینی ها به کشور جنگ زده قرار گرفته است. در اوایل این هفته، ده‌ها سناتور نامه‌ای را امضا کردند که در آن از دولت بایدن خواستند که اوکراین را برای TPS تعیین کند – و از دولت خواستند اوکراینی‌ها را مجبور به «بازگشت به منطقه جنگی» نکند.

سناتور رابرت منندز، DN.J.، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، این اقدام را ستود.

منندز گفت: “اطمینان از اینکه حدود 30000 اوکراینی در ایالات متحده می توانند از حمایتی که شایسته آن هستند برخوردار شوند و فرصت کار و زندگی در ایالات متحده بدون ترس از بازگشت به کشور تحت محاصره را داشته باشند، کاملاً کار درست و اخلاقی است.” در بیانیه ای گفت.

به گفته DHS، TPS فقط به اوکراینی هایی اعطا می شود که قبلاً در اول مارس در ایالات متحده حضور داشتند. این بدان معناست که این قانون برای بیش از یک میلیون اوکراینی که از زمان آغاز تهاجم روسیه به کشورهای اروپایی همسایه برای پناهندگی به آنجا رفته اند، اعمال نخواهد شد.

TPS برای محافظت از شهروندان در برابر کشورهایی در نظر گرفته شده است که درگیری های مسلحانه یا بلایای طبیعی آن را ناامن می کند. مسیری برای اقامت دائم فراهم نمی کند.

اما منتقدان می گویند که این برنامه به صدها هزار نفر اجازه داده است تا زمانی که TPS تمدید شده است، به طور نامحدود در ایالات متحده بمانند – و هشدار دادند که این زمان تفاوتی نخواهد داشت.

حامیان مهاجر از این اقدام استقبال کردند – در حالی که از ایالات متحده خواستند تا برای پناهندگان اوکراینی اقدامات بیشتری انجام دهد.

کریش اومارا ویگناراخا، رئیس و مدیر اجرایی سرویس مهاجرت و پناهندگان لوتری، در بیانیه‌ای گفت: محافظت از خانواده‌های اوکراینی در برابر اخراج حداقل کاری است که می‌توانیم در میان حمله روسیه انجام دهیم که غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار داده است.

علی نورانی، رئیس مجمع ملی مهاجرت، در بیانیه‌ای گفت: تصمیم برای اعطای TPS به اوکراینی‌ها “یک اقدام مهم است که از تاریخ ما به عنوان پناهگاه امن برای کسانی که با ظلم مواجه هستند صحبت می‌کند.” اما در عین حال، نورانی از دولت خواست تا “بازسازی زیرساخت ها و ظرفیت اسکان مجدد پناهندگان را در اولویت قرار دهد تا میراث خود را به عنوان یک چراغ استقبال از دموکراسی ادامه دهیم.”[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما