شاخص فساد

[ad_1]

میوه – اکثر کشورهای جهان در شاخص سالانه ادراک فساد سازمان شفافیت بین‌الملل که از 100 کشور بر اساس فساد در بخش دولتی استفاده می‌کند، امتیاز پایینی دارند.

به گزارش فرارو به نقل از اقتصاددان؛ در آخرین پست منتشر شده در 25 ژانویه، 70 درصد از کشورها امتیاز کمتر از 50 درصد کسب کردند. کشورهای جنوب صحرای آفریقا دارای میانگین امتیاز 33 هستند که کمترین امتیاز در هر منطقه است. این نقطه در اروپای غربی 66 بود.

برخی از دموکراسی‌های معروف نیز طی سال گذشته به شدت کاهش یافته‌اند و ایالات متحده برای اولین بار در میان ۲۵ کشور دارای کمترین فساد قرار گرفته است. در مورد ایالات متحده، تلاش های دونالد ترامپ برای خرابکاری در انتخابات 2020 و طراحان اصلی توطئه در آن کشور باید محکوم شود.

اما بزرگترین شکست‌ها در کشورهایی است که دولت‌هایشان آزادی‌های مدنی را تحت پوشش Covd-19 سرکوب کرده‌اند. آرای بلاروس از زمان پیروزی الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری 2020 شش واحد کاهش یافته است.

سرکوب فعالان حقوق بشر در دوران ریاست جمهوری رودریگو دوترته در فیلیپین و سرکوب مطبوعات آزاد در نیکاراگوئه و ونزوئلا این کشورها را پایین آورده است.

بازیابی شاخص معمولاً کند است. کشورها معمولاً فقط یک یا دو شیفت در سال تمرین می کنند. با این حال، تغییر رژیم غذایی منجر به بهبودی سریع‌تر می‌شود. به عنوان مثال، ارمنستان از سال 2017 تاکنون 14 واحد رشد داشته است.

آگهی. اعتراضات گسترده در سال 2018 منجر به برکناری یک دانشمند علوم سیاسی شد که متهم به حمایت از دولتی بود که مقامات بلندپایه سابق را متهم کرده بود. با این حال، دولت ارمنستان اخیرا قدرت خود را از دست داده است. در 23 ژانویه، رئیس جمهور در اعتراض به فقدان قدرت تصمیم گیری استعفا داد.

پرش 10 واحدی آنگولا در همان زمان اتفاق افتاد. آگهی. اصلاحات در آن کشور از سال 2017 صندوق بین المللی پول را خرسند کرده است، اما اکثر مردم آنگولا از این اصلاحات بهره چندانی نبرده اند.

کشورهای فقیر، به ویژه کشورهای آفریقا، خاورمیانه و آسیا، به دلیل حکمرانی ضعیف در این مرحله قرار دارند. با این حال، شرکت های کشورهای توسعه یافته فساد را در خارج از کشور تسهیل می کنند.

سازمان شفافیت بین‌الملل گزارش جداگانه‌ای درباره رشوه دادن به مقامات خارجی توسط کشورهایی منتشر کرده است.

برخی از کشورها حداقل قوانین ضد رشوه خواری دارند. بر اساس گزارش شفافیت بین‌الملل، بریتانیا و سوئیس از مجریان قانون «فعال» هستند، در حالی که آلمان، نروژ و سوئد مجریان «معتدل» هستند.

کشورهای ثروتمند عاری از فساد نیستند. آگهی. اوون پترسون، فرستاده سابق بریتانیا که در نوامبر 2021 به دنبال رسوایی لابی استعفا داد، علاوه بر حقوق مشاوره و میانجیگری خود با این دو شرکت، حداقل 000,000 500,000 دلار دریافت کرد.

اما وی این پرداخت ها را در فهرست نیازهای مالی کارگزاران اعلام کرد تا رسانه ها بتوانند آزادانه اطلاعات و عقاید خود را بیان کنند. در کشورهای فقیر، سیاستمداران فاسد به راحتی مسئول خرید رأی یا تقلب در انتخابات نیستند.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما