قیمت برج نوری

https://partowsazan.com/fa/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C/news/7208/base-lights-park-cheap-to-price-factory/
برج نوری

برج نوری با استفاده از قطعات مخصوص خود می تواند روشنایی مورد نیاز سایت های صنعتی و تجاری، اسکله ها، پارکینگ ها و پارک ها را فراهم کند. یکی از مهم ترین بخش های برج نور، سبد سازه است که پروژکتور و تجهیزات نوری روی آن سوار شده اند. این بخش از لحاظ ایمنی قوی است و توسط قفل های اینترلاک و پاراشوت از تجهیزات محافظت می کند. همچنین به گونه ای طراحی شده است که در صورت وزش باد یا وقوع زلزله نیز سقوط نکند. این تجهیزات یعنی الکتروموتورها اغلب در ارتفاعات زیاد یعنی در ارتفاعات 15 الی 30 متری که انسان قادر به تعویض تجهیزات نیست، مورد استفاده قرار می گیرند. البته ممکن است در ارتفاعات کمتر که تعداد و وزن پروژکتورها زیاد است، از برج های نوری موتوردار استفاده شود. لذا هر کامیونی که طول اتاق آن از 6 متر بلند تر باشد می تواند برج نور مورد نظر شما را حمل کند . پس مسئله ای که می ماند تعداد قطعات آن است که در ارتفاعات بلند چون تعداد قطعات بالاست باید از ماشین های بزرگ تر استفاده کرد . به طور مثال برای برج های 6 ، 9 یا 12 متری از خاور های اتاق بزرگ می شود استفاده کرد .

مزیت های استفاده از پروژکتور ال ای دی به عنوان پروژکتور برج نور

برج نوری در سال ۱۳۴۱ ساخته شده و به صورت مجبور به جایگزینی برج قائمیه که در همان محل قدیمی برج نوری قرار داشت، شده است. این برج با طراحی خاص خود، به پیشتازی در معماری مدرن ایران محسوب می‌شود و همچنین نمونه‌ای منحصر به فرد از معماری خاورمیانه است. از نظر طول، برج نوری با ۴۲۰ متر در سطح کلی شهر تهران بلندترین ساختمان است.
برج نوری

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد برج نوری، روشنایی آن است. در شب‌های تازه و پاییزی، برج نوری با چراغ‌های زیبایی که بر روی طرح هندسی آن قرار دارند، به یک نقطه تمرکز جذابیت تبدیل می‌شود. این نورها علاوه بر جذابیت بصری، به عنوان یک نماد نور و روشنایی در ایران نیز شناخته می‌شوند.

دوام برج نوری در شرایط نا مساعد جوی چگونه است ؟

به‌طور کلی، مکان‌هایی که نیاز به روشنایی بالا و پوشش گسترده دارند، برای نصب برج نوری High Mast Lighting Poles مناسب هستند. گیربکس و سیستم متحرک نصب شده در داخل برج روشنایی بر اساس وزن و نوع هد متحرک و تعداد، نحوه چیدمان و وزن پروژکتورها طراحی گردیده است. گیربکس دارای شفت (محور) ابزار کاری شده از جنس فولاد سخت و توپر، مقاوم در برابر پیچش و برش، همچنین قرقره فولادی تراشکاری شده بوده و برای مقاومت بیشتر و جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی گالوانیزه می باشند. بمنظور دوران بهتر قرقره و کاهش اصطکاک شفت، از یاتاقان مناسب و مقاوم استفاده می گردد. به‌طوری‌ که یک طرف برج را به نقطه‌ای محکم تکیه داده و از طرف دیگر با فشار لودر قطعات را داخل هم پرس می‌کنند. البته در نظر داشته باشید که ممکن است نحوه نصب برج، در انواع دکل ها مشابهه هم نیز باشند. پایه برج نوری مطابق با محاسبات علمی و دقیق با توجه به ارتفاع و میزان نوردهی و شرایط محیطی محل نصب در شرکت پرتوسازان بدیع طراحی و تولید می شود.

در ادامه باید به معنای برج نوری در فرهنگ و هنر ایران اشاره کنیم. این بنا به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی ایران شناخته می‌شود و به عنوان بخشی از تاریخ معماری ایران قابل تحسین است. برج نوری در بسیاری از آثار هنری و تصاویر معروف ایران حضور دارد و جایگاه خود را به عنوان یکی از نمادهای اصلی ایرانی به‌خوبی ثابت کرده است.

برج نور یا برج روشنایی ، یک سازه آهنی چند ضلعی و بسیار مرتفع است که برای روشنایی محوطه های بزرگ به کار می رود. ارتفاع برج نور بسته به نوع کاربری حداکثر تا ۳۰ متر هم می رسد و سازه آهنی آن یک استوانه چند وجهی بین (۶ تا ۱۶ ضلع) می باشد. برج نوری یا دکل روشنایی برای روشن نمودن مکان و محوطه های ناهموار و غیر قابل دسترس که شرایط آب و هوایی نا مطلوبی دارند هم به کار می رود. برج نور اصولا برای دریافت شدت نور مناسب برای فضاهای پر مساحت به کار می رود. در این مقاله از مقالات نورنگار قصد داریم بیشتر با برج نور و خصوصیات آن آشنا شویم. برای ساخت و نصب مواردی هستند که بررسی دقیق آن‌ها پیش از تولید الزامی است. قطعات تنه همانطور که در بخش مشخصات به آن اشاره شد، باید به صورت اورلپ (هم‌پوشانی) بر روی هم مونتاژ شوند.

نبود عنوانی برای این برج، به آن زیبایی و رمز و رازی می‌بخشد که هر شخصی را وادار به فکر و تامل در مورد آن می‌کند. برج نوری با طراحی خاص خود، به هر فردی امکان می‌دهد که به‌طور خلاقانه به آن عنوانی بدهد که برای او مناسب است.

توجه به این اساس باعث می شود تا زمانی که برج مورد نظر نصب شد مشکلی نباشد و همه بتوانند بهره کامل را از روشنایی برج ببرند. قیمت برج های نوری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. لازم به ذکر است که بخشی از تولیدات این شرکت به صورت سفارش و طبق درخواست مشتری می­ باشد. درون این تابلو قطعاتی همچون ترانس، کلید مینیاتوری، کنتاکتور، بی متال، رله، کلید، تجهیزات اندازه گیری و … قرار می گیرد. تابلو برق یک محفظه فلزی یا پلاستیکی است که تجهیزات برقی بر روی آن قرار می گیرد. همچنین به کمک تابلو برق می توان کلیه قطعات برق دار را یک جا جمع آوری کرد تا اپراتور بتواند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد. سیستم قفل سبد ضد سقوط در سال 1390 توسط مهندسین شرکت احداث گستر طراحی و به تولید رسید. در این سیستم، سبد در هنگام بالا رفتن و یا پائین آمدن اگر دچار پارگی سیم بکسل و یا سقوط مستقیم شود این قفل مانع از سقوط سبد می‌گردد.

  • عملکرد آن‌ها بسیار شبیه به سایر لامپ‌های تخلیه‌ گاز (به عنوان مثال بخار جیوه) است، تفاوت اصلی در ترکیب گاز است.
  • از دیگر تجهیزات برج نوری گیربکس است که به دو صورت دستی و برقی موجود می‌باشد.
  • سرعت باد، ساختار زمین و جنس خاک در محل نصب، وزن برج، قطر پایه و ارتفاع برج، استحکام دکل برج روشنایی در نظر گرفته می شود.
  • قطعات و لوازم متحرک دچار فرسودگی شده و مقاومت تنه برج هم تحت تاثیر قرار گرفته است.

در نهایت، باید به اهمیت حفظ برج نوری در دسترس عموم قرار دهیم. این بنا به عنوان یک اثر تاریخی و معماری بسیار ارزشمند است که نیازمند حمایت و مراقبت است. برج نوری به‌عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی مهم در ایران، به حفظ و نگهداری مستمر نیاز دارد تا پیام فرهنگی و تاریخی خود را به نسل‌های آینده منتقل کند.

در اینجا باید به خاتمه مقاله بپردازیم و لحظاتی را صرف تامل در برج نوری کنیم. تصویر آن در ذهن خود را تداعی کنید و به زیبایی و شکوه این بنا فکر کنید. برج نوری، یکی از عجایب تهران است که هر ساله بازدیدکنندگان بیشماری را جذب می‌کند. امیدوارم که همیشه بتوانیم این اثر بزرگ را در شهر ماندگار نگه داریم و تاریخ و فرهنگ ایران را از طریق آن به جهانیان بشناسانیم.

قیمت برج نوری به فاکتورها و عوامل تاثیرگذار مختلفی بستگی داشته که از جمله مهمترین آن ها میتوان به نوع و ارتفاع دکل، تعداد برج روشنایی، ابعاد و وزن پروژکتورها، همچنین مکانیزم عملکرد دکل و نوع و تعداد پروژکتورها و … اشاره کرد. مهمترین قطعات برج نوری در بخش بالایی سازه، بخش سبد (هد یا تاج) که پروژکتور Led روی آن نصب می‌شود و بخش مکانیکی یا الکترونیکی پایین برج قرار دارند. این دو بخش مهم، باعث به حرکت درآمدن هد برج بصورت عمودی به بالا و پایین می‌شود.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما