مهندس ایرانی در مراسم رونمایی از آیفون 15 اپل کیست؟

خانم عظیمی هاشمی در مراسم اپل روی صحنه رفت تا درباره ویژگی های جدید دوربین آیفون 15 صحبت کند. او گفت که تلفن همراه پرچمدار جدید اپل اکنون می تواند به صورت هوشمند عکس های پرتره بگیرد. بدون نیاز به حالت پرتره فعال کنید. علاوه بر این، او همچنین در مورد توانایی کنترل فوکوس پس از ضبط عکس، عکاسی در شب و Smart HDR نیز اظهار نظر کرد.

اما خانم عظیمی هاشمی کیست، کجا به اپل آمد و تاریخچه اش در مهم ترین مراسم با ارزش ترین شرکت دنیا حاضر شد تا درباره آیفون صحبت کند.

رزومه مریم عظیمی هاشمی، مهندس ایرانی اپل

مریم عظیمی هاشمی کیست؟ مهندس مریم عظیمی هاشمی در کمبریج انگلستان زندگی می کند و از آنجا در آوریل 2021 (آوریل تا مه 1400) به اپل پیوست. او از ابتدا به عنوان “مهندس کیفیت تصویر دوربین” در این شرکت کار می کرد و همچنان در اپل به کار خود ادامه می دهد.

این زن ایرانی قبل از پیوستن به این شرکت، از نوامبر ۲۰۱۹ تا آوریل ۲۰۲۱ به عنوان مهندس اپل در دانشگاه کمبریج مشغول به کار بود. اما قبلاً در کانادا زندگی می کرد و به مدت چهار سال از ژانویه 2015 تا نوامبر 2019 در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کار می کرد.

قبل از سال 2015، او به مدت 7 ماه در InterDigital Communications در سن دیگو، کالیفرنیا کار کرد.

بیوگرافی مریم عظیمی هاشمی

اگر کمی به عقب برگردیم می بینیم که خانم مریم عظیمی هاشمی دوره کارشناسی خود را در سال های 1383 تا 1387 در دانشگاه فردوسی مشهد به پایان رسانده است. وی دارای مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر از این دانشگاه می باشد.

مریم عظیمی دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 2011-2013 به پایان رساند. سپس طی سال های 1394 تا 1398 دوره دکتری را به پایان رساند و مجدداً در همان رشته و از همان دانشگاه مدرک علمی گرفت.

در صفحه لینکدین این مهندس ایرانی اپل، مهارت های مختلف وی از جمله در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، بینایی کامپیوتر، تشخیص الگو، مدل سازی ریاضی، پردازش تصویر، پردازش سیگنال، شبیه سازی، فشرده سازی و الگوریتم دیده می شود. او همچنین مقالاتی در زمینه فناوری HDR منتشر کرده است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این محقق و کارشناس ایرانی بار دیگر در رویدادهای بعدی اپل حضور خواهد داشت یا خیر.

منبع: دیجیاتو

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما