نقاشی کاندینسکی که در جنگ جهانی دوم به حراج گذاشته شده بود به وارثان یهودی بازگردانده شد

[ad_1]

یک نقاشی ارزشمند از استاد روسی واسیلی کاندینسکی که تحت فشار در طول جنگ جهانی دوم فروخته شده بود، به فرزندان صاحبان یهودی سابق آن بازگردانده شد.

نقاشی رنگ روغن، تصویر با هاوزرن (نقاشی با خانه ها)، تنها یکی از مجموعه‌های هنری ارزشمندی بود که رابرت لوونشتاین و همسرش ایرما کلاین به ارث برده بودند، که در مقطعی آثاری از ون گوگ، رنوار و رامبراند را نیز در بر می‌گرفت. اما این زوج مجبور شدند نقاشی کاندینسکی را در اکتبر 1940 به حراج بگذارند، زیرا پنج ماه پس از حمله نازی ها به هلند از دست نازی ها فرار کردند.

سوابق نشان می دهد که مدیر موزه Stedelijk آمستردام، کاندینسکی را به کسری از ارزش آن در آن زمان خرید. هت پارول گزارش می دهد: “او برای آن 160 گیلدر پرداخت کرد – مبلغ ناچیزی از ارزش اصلی آن زمان، 2000 تا 3000 گیلدر.”

نقاشی سال 1909 از یک فیگور در منظره ای رنگارنگ و انتزاعی، اکنون بیش از 20 میلیون دلار ارزش دارد.

انتقال آن به وارثان لوونشتاین در روز دوشنبه به یک اختلاف 9 ساله پایان می دهد.

توریا ملیانی، معاون شهردار آمستردام در بیانیه ای گفت: ما به عنوان یک شهر، مسئولیت بزرگی برای مقابله با رنج و بی عدالتی وصف ناپذیری که بر جمعیت یهودیان در جنگ جهانی دوم تحمیل شده است، داریم.

“تا جایی که بتوان هر چیزی را بازسازی کرد، ما به عنوان یک جامعه وظیفه اخلاقی داریم که مطابق با آن عمل کنیم. این قطعاً در مورد بسیاری از آثار هنری که در اختیار شهروندان یهودی بود و توسط نازی ها غارت شده بود یا به گونه ای دیگر به دست آنها گم شده بود، صدق می کند. مالکان، “ملیانی افزود.

تلاش اولیه برای بازپس گیری این اثر هنری چند میلیون دلاری توسط کمیته بازپرداخت هلند در سال 2018 و پس از تحقیقات پنج ساله رد شد. این کمیته در مورد مالکیت آثار غارت شده در زمان اشغال نازی ها حکم می کند

تجدیدنظرخواهی از این تصمیم در سال 2020 نیز شکست خورد. اما یک سال بعد، کمیته دومی که توسط دولت هلند تشکیل شد، حکم به ارزیابی مجدد این پرونده داد. این منجر به گفتگوهای مجدد بین وارثان لوونشتاین و شهرداری شد.

«شهرداری و ورثه توافق می‌کنند که استرداد، اصل بازگرداندن آثار هنری را که در طول جنگ جهانی دوم به‌دلیل شرایطی که مستقیماً با رژیم نازی مرتبط است، به‌طور غیرارادی از مالکیت خارج شده‌اند، به وارثان صاحبان آن زمان، در صورت امکان، رعایت می‌کند.» موزه روز دوشنبه گفت.

جیمز پالمر از شرکت موندکس، که به مذاکرات بازپرداخت کمک می کند، افزود: «امروز آغاز فصل جدیدی در سفر خانواده لوونشتاین برای دستیابی به عدالت، کرامت و احترام است که سالیان متمادی به حق به دنبال آن بوده اند. “

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channel