پس از یک ماه فوران بی‌وقفه اکنون شراره‌های خورشیدی شدید در راه هستند – زومیت

[ad_1]

در هفته‌های گذشته، هیاره‌های منظومه‌مان به‌شدت کار می‌کردند و در این مدت، مجموعه‌ای از فوران‌های عظیم پلاسمایی را منتشر می‌کردند. چشاید چشمگیرترین فوران خروج جرمی قدرتمند تاج خورشیدی و شراره های عظیم بود که احتمالاً این رویداد قدرتمندترین فوران خورشیدی است که در دسته‌های شراره کلاس X قرار می‌گیرد.

زآم‌‌ج زمین منتشر نشدند، ستد می‌شود آثار مرتبط یا این طوفان ژئومغناطیسی ر. اطن طوفان زمانی رخ می دهد که فوران خورشیدی جا جوّ زمین می کند. یکی از پیام‌های چنین طوفانی در برخورد با جوّ زمین، تداخل در ارتباطات و نوسان‌های شبکه‌های نیرو و شفق‌های قطبی است. اما شدت گرفتن این فعالیت‌ها می‌تواند چنین طوفانی‌هایی را در آینده مم رخ دهد. یونوی .ائو از گروه هلیوسیزمولوژی دانشگاه صنعت می‌گوید:

این طوفان دومین منطقه فعال آن‌سوی خورشید از طوفان سپتامبر ۲۰۱۷ است. اگر شدت این منطقه چن چرخش حفظ شود و به‌سمت زمین قرار بگیرد، می‌توانیم شراره‌های هیجان‌انگیزی را شاهد باشیم.

انتشار زبانهای خورشیدی

زنقل از SpaceWeatherLive که خورشیدی را ردیابی می‌کند، خورشید در ماه فوریه به‌صورت روزانه فوران کرده است و این فوران‌ها را در. ی شراره‌گیرها درجه‌ی قدرت در رتبه‌ی دوم و در روه‌ام قرار می‌گیرند: یک اراره‌ی M1.4 در ۱۲ یهوریه و یک راره‌ی M1 ۱۴ فو. چمچنین پنج شراره هم از کلاس M در ماه ژانویه منتشر شدند.

۲۹ یانویه، طوفان ژئومغناطیسی متوسطی ۴۰ا ۴۰ ماهواره‌ای استارلینکی که تازه پرتاب شده بودند، در مدار پایین زمین برخورد کد. این طوفان با شراره‌های از نوع M همراه بود. سرعت سرعت مواد، معمولاً نند روز طول می‌کشد تا مواد دفع‌شده فوران خورشیدی به یمین برسند. قرارهای دیگری که از آغاز فوریه منتشر می‌شوند، در کلاس C قرار می‌گیرند.

مشخصات فنی:

یا اینکه ترسناک به نظر می‌رسد، افزایش فعالیت خورشیدی در بازه‌های خورشیدی کاملاً عادی است. ابن بازه فعال‌ترین زمان چرخه‌ی خورشیدی است. خورشید اصلی چرخه های فعالیت یازدهساله دارد. چر چرخه حداکثر و کمترین تعریف شده است. چرخه‌های خورشیدی میدان مغناطیسی خورشید می‌شوند که هر یازده سال یک رار می‌چرخد و جای قطب امال و ننوب خورشید ر.

کمترین خورشیدی که در خود کمترین سطح لکه ها و فعالیت های گدازهای خورشیدی تعریف می شود، انتهای یک چرخه و آغاز چرخه های دیگر را تعیین می کند و زمانی رخ می دهد که میدان مغناسی خورشید در ضعیف ترین حالت قرار دارد. یمین‌دلیل، میدان مغناطیسی خورشید فعالیت نن را کنترل می‌کند. لکه های خورشیدی به مناطق موقت یا میدان مغناطیسی قوی گفته می شود. دلیل‌هایی که دلیل ررج جرم تاج خورشیدی از شراره‌ها، جدا شدن و اتصال به میدان مغناطیسی است. جدیدترین ماه خورشیدی ۱۹ دسامبر به‌وقوع پیوست. به نقل از اکانت توییتری Halo CME:

دو شراره‌ای خورشیدی ۱۲ یهوریه‌ای ۲۰۲۲ به‌قدری چشمگیر بودند که انیمیشن زیر را ساختند. گرچه موقعیت اولیه‌ی غربی آن‌ها از اثر جلوگیری از می‌کند. در رویداد بعدی، بخش دوم از جنوب‌ترین منطقه فورانی بود و شراره‌ای اثر شمالی سراسری نداشت.

لکه‌های خورشیدی معمولاً زمانی شکل می‌گیرند که میدان مغناطیسی خورشیدی پیچ خورده شود. این اتفاق بدین‌دلیل رخ می‌دهد که استوای خورشیدی سریع‌تر از دیگر مناطق جغرافیایی آن می‌چرخد. درحال‌حاضر، ۱۱۱ لکه‌ی خورشیدی روی خ شیورشید وجود دارند. همه آن ها از انواع فعال فورانی‌ها.

خداکثر خورشیدی حوالی جولای ۲۰۲۵ رخ داد. بهسختی می‌توان میزان فعالیت هر چرخه را پیش‌بینی کرد. عرا عامل این فعالیت‌ها هنوز مشخص نیست. گرچه برنامه پژوهشی جدید میزان فعالیت به تراز ۱۱ و ۰۷ ساله سیاره‌ها مربوط می‌شود درهرصورت، باید روند فعلی چرخه خورشیدی ادامه پیدا کند یا خیر.

[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما