۸ صیتاصیت آب هویج

[ad_1]

. . . . .

به گزارش هلث لاین، هویج منبع از غنی پتاسیم، ویتامین سی و آ است در بهبود سلامت چشم ها و ویتامین های بدن کمک می کند و ویتامین های دیگری نیز دارند که در ادامه با آنها آشنا میشویم.

۱. ارزش غذایی بالا دارد

ه یجویج رنگدانه های کاروتنوئیدی لوتین و زآگزانتین را فراهم می کند که به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می کنند. تینتی‌ان‌ها با مولکول‌های ناپایدار به نام رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند. استاروتنوئید اصلی در ه یجویج کا کاروتن است که مسئول رنگ نارنجی هویج است. آدن ن را به ویتامین اکسیدان تبدیل می‌کند.

۲۵۰ میلی گرم آب هویج شامل:

الف) ۹۶ ریال

ب) ۲ گرم

پ) کمتر از ۱ گرم

ت) ۹ گرم کربوهیدرات

ث) ۲ گرم فیبر

ج) ویتامین آ، سی و پتاسیم به میزان قابل توجه است

۲. به الامت چشم‌ها کمک می‌کند

هویج حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی است که به سلامت چشم کمک می کند. ویتامین A برای سلامت چشم حیاتی است. ط د ی ی ی کر ی ص ص ص ص ص ص . آب هویج یک منبع عالی از لوتین و زیکسانسین است، مم را از آسیب نور، محافظت می‌کنند. مصرف مواد غذایی بالا از لوتین و زیکسانسین ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های مم را کاهش دهد، باعث کاهش مازاد بر آن می‌شود.

۳. تدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد

ر دو ویتامین A و C موجود در آب و جویج به ونوان تینی اکسیدان عمل می کنند و مولد ایمنی ها را از آسیب رادیکال آزاد محافظت می کنند. علاوه بر آن، آب یجویج یک منبع غنی از ویتامین B6 است که برای واکنش‌های ایمنی بسیار لازم است. یتمبود ویتامین B ۶ ر رشد لنفوسیت‌ها (سلول سیستم ایمنی) اثر منفی می‌گذارد.

۴. سد سرطان است

ترکیبات موجود در آب یجویج که ممکن است در برابر سرطان بدن را مقاوم نند. یلی استیلن، بتا کاروتن و لوتین از عصاره آب هویج ممکن است . . . . .

۵. نن خون را کنترل می کند

نوشیدن مقدار کمی آب هویج به کاهش ق نن خون کمک می‌کند. ط ط یج یج یج یج ن ن ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ؛ ی ؛ ؛ ؛ حرا حاوی پروبیوتیک‌ها، که کتاکتری‌های مفیدی و مرتبط هستند، می‌توانند بر روی آن تأثیر بگذارند. کنترل قند خون به دلیل اثر تهد هشداری رنگدانه‌های آنتوسیانین اتفاق میافتد.

۶. باعث افزایش سلامت پوست می شود

وجود ویتامین B در آب یجویج، باعث افزایش سلامت پوست می شود. یک جنجان (25 میلیون لیتر) ه یجویج ویتامین مورد نیاز روزانه را می‌کند به کلاژنسازی ختم می‌شود. این ترکیب فراوان‌ترین فیبری در بدن است که قدرت، و استحکام به پوست می‌دهد. بهلاوه بر این، ویتامین C ع ونوان یک تینتی اکسیدان عمل می‌کند و پوست را از آسیب رادیکال‌های آزاد می‌کند که باعث حفظ می‌شود. کا کاروتن در آب هویج به همین ترتیب پوست را در برابر اشعه فرابنفش محافظت می‌کند.

۷. کمک به بهبود عملکرد قلب

آب هویج به خطر ابتلا به اماری‌های قلبی کمک می‌کند. هویج منبع خوبی از پتاسیم است، ماده معدنی که نقش مهمی در تنظیم فشار وون دارد. . . . . ترکیباتجو آنتی اکسیدانی موجود در آب یجریج نیز به عملکرد قلب است.

۸. از محافظت می‌کند

.اروتنوئیدها در ه یجویج برای سلامتی کار می‌کنند. . . . . . افراد چرب در صورت تجمع می دهند، به طور معمول رژیم غذایی کم، وزن اضافه یا چاقی و عوامل ژنتیکی به چربی در بدن می شود و در نهایت ممکن است به زخم و آسیب های بیشتر پیشروی کند.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما