7 سوال مهم درباره تراکنش های بیت کوین-زومیت

[ad_1]

شاید دانستن نحوه عملکرد شبکه بیت کوین، نرخ هش و استخراج کنندگان برای بسیاری از کاربران عادی مفید نباشد، اما برای اکثر کاربران سوالاتی در مورد نحوه محاسبه هزینه انتقال و زمان وجود دارد. از طرفی ممکن است بارها تراکنش های بیت کوین را انجام داده باشید و هیچ گاه مشکلی با تایید نکردن تراکنش نداشته باشید، اما سوال اینجاست که در این مواقع چگونه تراکنش را بازیابی یا لغو کنید. در این مقاله سعی کرده ایم به هفت سوال مهم در مورد تراکنش های بیت کوین پاسخ دهیم، با ما همراه باشید.

مقالاتی که باید در این مقاله بخوانید:

  1. هزینه تراکنش بیت کوین چقدر است؟
  2. پرداخت تراکنش بیت کوین چگونه تعیین می شود؟
  3. هر تراکنش بیت کوین چقدر طول می کشد؟
  4. نحوه تایید زمان تایید تراکنش
  5. چگونه سرعت تراکنش های بیت کوین را افزایش دهیم
  6. نحوه بازیابی یا لغو تراکنش غیرمجاز بیت کوین
  7. اگر بیت کوین را به آدرس اشتباه ارسال کنیم چه اتفاقی می افتد؟

1. هزینه معاملات بیت کوین چقدر است؟

کارمزد تراکنش برابر است با تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین ارسال شده. از نظر تئوری، کارمزد تراکنش (پرداخت تراکنش) سرعت تایید تراکنش کاربر در بلاک چین را تعیین می کند. هنگامی که یک ماینر یک بلوک را در یک بلاک چین تایید می کند، تمام تراکنش های آن بلاک تایید می شود.

هنگامی که تحریم جدید تصویب می شود، ماینر تمام هزینه های تراکنش و یارانه های مربوطه را دریافت می کند. هزینه کل پاداش بلوک و کمک هزینه بلوک، پاداش بلوک فعلی پس از هر فرآیند به نصف کاهش می یابد. از طرف دیگر، مقدار هش به ازای هر هنگ به نصف کاهش می یابد و با کاهش مقدار هش، هزینه تولید یک بلوک جدید افزایش می یابد و در نتیجه پاداش بلاک کاهش می یابد.

ماینرها تشویق می شوند که کارمزدهای خود را افزایش دهند زیرا تأیید بلوک های جدید به نیروی رایانه و نیروی کار زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر امنیت شبکه ایجاب می کند که ماین ها در شبکه باقی بمانند و کارمزد تراکنش ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند.

از جانب این لینک می توانید میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین را مشاهده کنید، اما لازم به ذکر است که برخی از صرافی ها کارمزد دریافت می کنند. طبیثا نمودارهای مبادلات مبادلات بیت کوین را ببینید.


. کارمزد تراکنش بیت کوین چگونه تعیین می شود؟

هزینه های تراکنش به میزان اطلاعات تراکنش و تراکم شبکه بستگی دارد.

از آنجایی که هر بلوک بیت کوین تنها می تواند 1 مگابایت داده را در خود جای دهد، تعداد تراکنش ها در هر بلوک محدود خواهد بود. بر این اساس، محدودیت های داده اضافی برای تراکنش های بزرگ مورد نیاز است، بنابراین مهم ترین تراکنش ها بر حسب بایت محاسبه می شوند.

زمانی که می خواهید مقداری بیت کوین از کیف پول دیجیتال خود ارسال کنید، معمولاً کیف پول به شما امکان تعیین نرخ پرداخت را می دهد، برای مشاهده این بخش در برخی کیف پول ها باید تنظیمات پیشرفته ای را وارد کنید. این پرداخت بر اساس ساتوشی است و برای هر داده ای که توسط تراکنش شما در بلاک چین مصرف می شود توسط sats/vByte تعریف می شود. هر بیت کوین برابر با 100 میلیون ساتوشی است. مبلغ ذکر شده در اندازه معامله شما ضرب می شود و ارزش معامله نهایی محاسبه می شود.

اگر بخواهید بلافاصله تراکنش شما تأیید شود، کمیسیون ممکن است به شدت تغییر کند. اگر نمی خواهید فقط برای دو سات / vByte منتظر بمانید، تراکنش شما معمولاً ظرف یک روز یا هفته تأیید می شود.

هزینه های تراکنش نیز سرعت تایید تراکنش را تعیین می کند. هنگامی که یک کاربر تراکنش را آغاز می کند، تراکنش وارد memepool می شود، مجموعه ای از تراکنش ها که هنوز در بلاک چین ثبت نشده و در حافظه پنهان ذخیره شده است.

پس از قرار گرفتن تراکنش در صندوق، ماینرها تراکنش را بر اساس بالاترین کمیسیون پرداختی انتخاب می کنند. صف طولانی معاملات در انتظار مجوز استخراج‌کنندگان وجود دارد و ماینرها بیشترین تراکنش‌های پردرآمد را در بلاک چین ثبت می‌کنند. با کاهش تعداد تراکنش ها در شبکه، هزینه های تراکنش نیز کاهش می یابد.

کمیسیون های ارز دیجیتال بیت کوین متوسط ​​به دو صورت بین خریداران و فروشندگان ایجاد می شود. ارزها از ساختار گام به گام برای محاسبه کارمزد تراکنش ها استفاده می کنند.

پرداخت ها برای تشویق کاربران به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به طور منظم طراحی شده اند که هزینه تراکنش های با حجم بالا و عملکرد بالا را کاهش می دهد. کارمزدها معمولاً برای تراکنش های مداوم کوچک و کم بیشتر است.


3. تأیید یک تراکنش کوچک چقدر طول می کشد؟

میانگین زمان لازم برای تکمیل تراکنش بیت کوین به عواملی مانند کل فعالیت شبکه، نرخ هش و کارمزد تراکنش بستگی دارد.

میانگین زمان معامله بیت کوین تقریباً ده دقیقه اما این زمان می تواند به طرز چشمگیری تغییر کند، اگر شبکه بیت کوین شلوغ باشد، تراکنش های ناامن در دارایی انباشته می شوند. مصرف کنندگان باید برای تراکنش های سریع هزینه های زیادی بپردازند، که مشابه آنچه در آوریل 1421 رخ داد، زمانی که میانگین قیمت بیت کوین بیش از 58 دلار معامله شد.

کمیسیون بیت کوین

نمودار میانگین قیمت بیت کوین منبع: Ycharts

با این حال، هزینه های تراکنش از 4.4 دلار به 1.8 دلار در سال در نوامبر 2021 به میزان 57.97 درصد کاهش یافت. دلایل احتمالی برای این کاهش وجود دارد. یکی از آنها توسعه سریع شبکه لایتنینگ بیت کوین است که اجازه می دهد تراکنش ها خارج از بلاک چین انجام شود که به عنوان یک مشوق عمل می کند. یکی دیگر از دلایل کاهش کارمزد کاهش علاقه ماینرها و ناامیدی از استخراج است که تأیید تراکنش های بیت کوین را دشوار می کند.

یکی دیگر از دلایل کاهش هزینه های تراکنش، کاهش تراکم است. هنگامی که یک تراکنش را به شبکه بیت کوین اضافه می کنید، تا زمانی که تایید نشود، در یادداشت می ماند. از آنجایی که اندازه هر بلوک بیت کوین تنها 1 مگابایت است، یک لامپ بزرگ ماینرها را تشویق می کند تا تراکنش های سودآور بیشتری را تأیید کنند. توجه داشته باشید که اندازه بلاک بیت کوین بسته به تصمیم شبکه ممکن است افزایش یا کاهش یابد.


4. چگونه زمان تایید تراکنش بیت کوین را تایید کنیم؟

زمان معامله بیت کوین

وب سایت های blockchain.com و Statista دو منبع مفید برای تخمین میانگین زمان تکمیل تراکنش بیت کوین هستند.

هزینه های تراکنش معمولا بر اساس ساتوشی است. توجه داشته باشید که اگر کارمزد کمی برای تراکنش بپردازید، این خطر وجود دارد که تراکنش شما در لیست طولانی تراکنش های غیرمجاز باقی بماند. با این حال، اگر شبکه متوقف شود، احتمال تایید تراکنش وجود دارد، اما این ریسک ارزش آزمایش را ندارد.


5. چگونه سرعت تراکنش های بیت کوین را افزایش دهیم؟

علاوه بر روش افزایش سرعت تراکنش با پرداخت کارمزد بالاتر، گزینه دیگر ارسال بیت کوین در ساعات اوج مصرف است. از طریق نمودار نرخ meme blockchain.com، می‌توانید ببینید چه زمانی تعداد تراکنش‌های غیرمجاز حداقل است.

BTC Nitro راهی برای سرعت بخشیدن به تراکنش های بیت کوین است. BTC Nirto تراکنش را به چندین توکن بیت کوین در سراسر جهان خریداری کرد و آنها را در صف قرار داد تا به ماینرها یادآوری کند که تراکنش آماده انجام است. در این سایت می توانید به دو صورت به صورت رایگان یا با هزینه به تراکنش سرعت دهید.

BitAccelerate وب سایت دیگری است که می تواند تجارت بیت کوین را به صورت رایگان افزایش دهد. شناسه تراکنش بیت کوین (TXID) را در نوار مربوطه وارد کرده و Instant را انتخاب کنید تا تراکنش در گره های بیت کوین در این وب سایت بازنشر شود. همین کار را هر شش ساعت یکبار انجام دهید تا زمانی که تراکنش در این وب سایت کامل شود.


6. چگونه می توان تراکنش های بیت کوین ناشناس را برگرداند یا بهبود بخشید؟

مشکل تراکنش های غیرمجاز بیت کوین را می توان از دو طریق حل کرد: با استفاده از پروتکل تبادل آزاد (RBF) یا «افزایش پرداخت».

تراکنش های بیت کوین پس از تایید قابل بازگشت نیستند. ولی آیا می توان تراکنش های بیت کوین را لغو کرد؟

بله، اگر بلاک چین ظرف 24 ساعت تایید نشود، تراکنش های غیرمجاز را می توان لغو کرد. اگر در فرآیند استخراج حداقل سه ماینر تمامی تراکنش ها را تایید نکنید، یک تراکنش غیرمجاز در نظر گرفته می شوید. اگر تراکنش شما در این مدت تایید نشد، می توانید لغو کنید.

می تواند به کار رود پروتکل RBF برای دومین بار، او معاملات بیت کوین را در شبکه توزیع کرد، اما مجبور شد بیشتر هزینه کند. در نتیجه، ماینرها می توانند به سرعت تراکنش را تایید کنند، تراکنش قبلی را لغو کرده و معامله جدیدی را شروع کنند.

باید دید که آیا کیف پول بیت کوین شما از پروتکل RBF پشتیبانی می کند یا خیر. قبل از ارسال بیت کوین، می توانید بررسی کنید که کیف پول شما در صورت لزوم امکان استفاده از آن را دارد. Electrome، Samurai Wallet و Bitcoin Blind از جمله کیف های نرم افزاری و کیسه های سخت افزاری گران قیمتی هستند که از RBF پشتیبانی می کنند.

اگر کیف پول شما از پروتکل RBF پشتیبانی نمی کند، باید این گزینه را در نظر بگیرید هزینه مضاعف یک تراکنش جدید با همان ارزش قبلی ایجاد کنید. این به معنای ارسال مجدد بیت کوین پردرآمد است. ماینرها اغلب تراکنش جدید را می پذیرند و تراکنش قبلی را برمی گردانند.


7. اگر بیت کوین را به اتریوم بفرستید چه اتفاقی می افتد؟

از نظر فنی، بیت کوین (BTC) را نمی توان به کیف پول اتریوم یا اتر (ETH) به کیف پول بیت کوین فرستاد. اکثر کیف پول ها از قبل به شما اطلاع می دهند.

مقالات مرتبط

بیت کوین ارسال شده به والت اتریوم گم شده و قابل تمدید نیست. قبل از ارسال بیت کوین یا اتر، مطمئن شوید که آدرس مقصد را به درستی وارد کرده اید، در غیر این صورت ممکن است تمام دارایی های خود را از دست بدهید.

با این حال، پرداخت ها گاهی اوقات در شرایط غیرعادی توجیه می شوند. .

تراکنش های بیت کوین شما رد شد؟ شما از کدام یک از این روش ها استفاده کردید؟

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما