9 نکته ای که باید در مورد هوش مصنوعی بدانید

[ad_1]

هوش مصنوعی – برای توسعه رفتار هوشمند با استفاده از رایانه یا ماشین – به سرعت در حال پیشرفت است. در طول 10 سال گذشته، ما پیشرفت های چشمگیری در زمینه هوش مصنوعی از جمله ردپای رباتیک، تشخیص تصویر، تشخیص صدا و اتوماسیون و خودروهای مدرن داشته ایم. سطح جدیدی از هوش مصنوعی

به گزارش بی بی سی، رشد هوش مصنوعی به همین جا ختم نمی شود. استفاده از هوش مصنوعی چند منظوره در کارهای روزمره – ابزارهایی که می توانند تمام کارهای انسان و شاید بهتر از آن را انجام دهند – با پشتیبانی از هوش مصنوعی، زمینه را تغییر می دهد.

به گفته پروفسور استوارت راسل، توسعه این فناوری می تواند “بزرگترین رویداد تاریخ بشر” باشد. او در بیانیه ای مشترک با استیون هاوکینگ نوشت: متأسفانه این می تواند آخرین مورد بشریت باشد.

او در یک سری سخنرانی های تکان دهنده و گاه تکان دهنده هشدارهای سختی می دهد.

هوش مصنوعی فراگیر هنوز به طور کامل در زندگی ما ادغام نشده است، اما راسل معتقد است که ما باید از هم اکنون برای آن برنامه ریزی کنیم تا نتوانیم آن را کنترل کنیم.

1. هوش مصنوعی اکنون بخش بزرگی از زندگی شماست.

«هر بار که از کارت بانکی یا کارت اعتباری استفاده می‌کنید، سیستم هوش مصنوعی تعیین می‌کند که پرداخت درست است یا خیر. او می فهمد و سپس پاسخ درست را می گیرد.»

2. هوش مصنوعی می تواند کارهای زیادی انجام دهد.

هوش مصنوعی همه کاره از نظر تئوری می تواند تمام دانش و مهارت های بشری را به دست آورد و می تواند بسیاری از کارها را در یک زمان و با کیفیت بالا با هزینه کم و کیفیت بالا انجام دهد، به این معنی که ما می توانیم کیفیت را ارتقا دهیم. زندگی برای همه انسان های روی زمین. بیایید زمین را بالا ببریم. پروفسور راسل تخمین می زند که درآمد سالانه می تواند 10 برابر بیشتر از 14 کوادریلیون فعلی باشد.

3- هوش مصنوعی می تواند به ما آسیب برساند.

تاکنون شاهد اثرات منفی استفاده از هوش مصنوعی بوده ایم. ما این اثرات منفی را بر نژاد و تمایلات جنسی، جعلی عمیق و جرایم سایبری دیده‌ایم. با این حال، پروفسور راسل معتقد است که هوش مصنوعی زمانی می تواند مضر باشد که به درستی و برنامه ریزی شده استفاده شود.

برای طراحی هوش مصنوعی در شکل استاندارد آن هدف/مشکل خاصی وجود دارد و هوش مصنوعی باید بهترین راه حل را بیابد و آن را به بهترین شکل ممکن اجرا کند. وقتی صحبت از دنیای واقعی می‌شود، مشکل هوش مصنوعی این است که نمی‌توانیم آن را کاملاً تعریف کنیم.

اهداف تعیین شده ناقص یا اشتباه می تواند منجر به هوش مصنوعی غیرقابل کنترل شود که خارج از کنترل یک هدف از پیش تعیین شده است. پروفسور راسل مثال های زیادی از ماهیت هوش مصنوعی در زندگی روزمره ارائه کرد.

به عنوان مثال، یک ربات خانگی را در نظر بگیرید که برای مراقبت از کودکان طراحی شده است. در این مورد، ربات سعی می کند به توله ها غذا بدهد اما چیزی در یخچال پیدا نمی کند: “سپس چشم ربات به گربه خانگی می افتد.”

الگوریتم‌های شبکه مجازی که بر اساس اندازه کلیک محتوا تعیین و عمل می‌کنند، نشان می‌دهند که چگونه هدف یا پیش‌فرض ناقص یا ضعیف تعریف شده است.

اگرچه این الگوریتم‌ها بسیار ساده هستند، اما در آینده، زمانی که سیستم‌های هوش مصنوعی قوی‌تر شوند و بیشتر به آن‌ها تکیه کنیم، وضعیت می‌تواند بسیار بدتر شود. پروفسور راسل مثالی ترسناک برای روشن کردن موضوع ارائه کرد. آگهی. او از کنفرانس جهانی آب و هوا در سال 2036 (جام 36) به عنوان یک فرضیه یاد می کند. فرض کنید یکی از مسائل اقلیمی در این جلسه اسیدی بودن اقیانوس ها باشد. از همه لحاظ، حتی اگر به یک هدف تک بعدی و تک بعدی دست یابیم، راه حل هوش مصنوعی یک فرآیند شیمیایی است که یک چهارم کل اکسیژن جو را مصرف می کند.

برخی ممکن است بگویند، “پس ما باید در تعقیب هوش مصنوعی واقع بینانه تر باشیم.” اما مشکل به این سادگی نیست. طراحی قوانین خاص و محدود رانندگی، محدودیت سرعت، ایمنی، راحتی سرنشینان و حتی احترام به سایر رانندگان برای هوش مصنوعی بسیار دشوار است.

4- هوش مصنوعی مستلزم فروتنی است

اگر هدف نهایی را نمی توان در دنیای واقعی تعریف کرد، پس به قول پروفسور راسل، «باید به راه دیگری برای توسعه هوش مصنوعی فکر کنیم». به جای اینکه بخواهد فرد را مجبور به انجام کاری که می خواهد انجام دهد، باید بداند که دقیقاً نمی داند چه می خواهد انجام دهد. اما برای تحقق آن طراحی شده است. این فروتنی و پذیرش مخالفت، سیستم هوش مصنوعی را همیشه تحت کنترل انسان نگه می دارد. قبل از انجام هر گونه فعالیتی که منافع دیگران را نقض می کند، از آنها اجازه بگیرید و در صورت لزوم آن را رها کنید.

5. جنگ هوشمند فقط یک رمان علمی تخیلی نیست. قبلا گفته بودند.

ایده یک قاتل و یک سلاح کشنده در سال 1984 توسط Skynet در فیلمی به نام ترمیناتور رونمایی شد. پروفسور راسل گفت: “مردم فکر می کنند که سلاح های خودکار هوشمند فقط در داستان های علمی تخیلی هستند.”

Cargo Drone 2 یکی از آنهاست. در این آگهی آمده است که قابلیت حمله خودکار به افراد را دارد و می تواند با استفاده از نرم افزارهای تشخیص تصویر و چهره، هدف را شناسایی و به آن حمله کند. بر اساس گزارش اخیر سازمان ملل، این پهپاد بشقاب پرنده در یک دستگاه خودپرداز (مرتبط با دولت ترکیه) ساخته شد و برای نظارت و حمله به اهداف انسانی در لیبی استفاده شد.

6. کار شما در خطر است

ایده کشتن ربات ها ترسناک است، اما بیشتر مردم نگران تاثیر هوش مصنوعی بر بازار کار هستند. بسیاری از والدین نگران این هستند که فرصت های تحصیلی و شغلی فرزندانشان به هوش مصنوعی بستگی دارد که برنامه های دانشگاهی و شغلی را ارزیابی می کند. بسیاری از اقتصاددانان برنده جایزه نوبل، هوش مصنوعی را “بزرگترین مشکل پیش روی اقتصاد جهان” توصیف کرده اند.

پیشرفت های تکنولوژیک منحنی اقتصادی کشور را به یک معکوس تبدیل کرده است. تاثیر مستقیم فناوری بر اقتصاد در دو مرحله است، اول اینکه فناوری باعث کاهش هزینه ها و افزایش تقاضا و افزایش فرصت های شغلی می شود.

پروفسور راسل می گوید: “در آغاز قرن بیستم، فناوری ده ها میلیون اسب را خرج کرده بود. اکنون کار آنها این بود که حیوان خانگی شوند یا بدن خود را بچسبانند. با چنین تغییری، نیروی انسانی را نمی توان تغییر داد.” “

7. Cartoon Wall-E می تواند به عنوان یک مستند تحقق یابد.

پاسخ اقتصاددانان به نگرانی های هوش مصنوعی متفاوت است. گروه اول به سمت ایده درآمد پایه جهانی (UBI) حرکت می کنند و گروه دوم می گویند که عدم پیروی از مسیر درآمد پایه پایه یک شکست است. گروه دوم بر این باورند که تضمین دستمزدهای اولیه برای همه افراد، تلاش افراد را کاهش می‌دهد و ما را به زندگی‌ای که روی دیوار مقوایی می‌بینیم، می‌رساند. دنیایی که ربات ها همه کار می کنند و مردم تنبل و ضعیف هستند.

8. انسان بودن بزرگترین دارایی ماست.

چالش های اقتصادی ناشی از گسترش هوش مصنوعی می تواند به ما نگرش محترمانه تری نسبت به کار را بیاموزد. فعالیت هایی مانند روان درمانی، مربیگری، آموزش، مشاوره، مددکاری اجتماعی، دوستان، مراقبت از سالمندان و کودکان. به گفته پروفسور راسل، برخلاف تصور رایج که این حرفه ها منجر به پناهندگی و خودکشی می شود، این حرفه ها را باید به عنوان کمک کننده به رشد شخصی در نظر گرفت «اگر در آینده نتوانیم کارهای عادی جسمی و روحی را برای افراد انجام دهیم». ما همچنان به دنبال این نوع مشاغل برای رفع نیازهای انسان خواهیم بود.

9- AI Field برنده ای ندارد

پروفسور راسل نسبت به استفاده از هوش مصنوعی به عنوان سلاح کشتار جمعی هشدار داد. ما پوتین، رئیس جمهور ایالات متحده و دبیرکل حزب کمونیست چین را داریم.

به گفته پروفسور راسل، بحث بر سر اینکه مالک نسخه دیجیتال مبارزه برای کنترل کامل هوش چند رشته ای است، بیهوده است. هر چیز دیگری که ممکن است نسخه عددی یکسانی نداشته باشد، مهم نیست که چند نسخه دارم. هیچ فایده ای برای من نخواهد داشت.

پروفسور استوارت راسل موسس مرکز هوش مصنوعی در دانشگاه برکلی است.

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما