DoS در مقابل DDoS; تفاوت این دو نوع حمله سایبری چیست؟ –

[ad_1]

هنگامی که یک وب سایت یا سرویس آنلاین خراب می شود، اغلب با شرایط DDoS و DoS مواجه می شویم. این دو بسیار شبیه به هم هستند و اگرچه تأثیرات آنها بسیار مشابه است، اما این بدان معنا نیست که آنها قابل تعویض هستند.

اکنون باید ببینید در صورت خرابی وب سایت مورد علاقه شما از کدام عبارت استفاده کنید.

DDoS در مقابل DoS؛ تفاوت زیادی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است موضوع را با یک مخفف پیچیده شروع کنید. DoS مخفف Service Denial و DDoS مخفف Distributed Denial of Service می باشد. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، ابتدا باید مفهوم DoS را درک کنید. انکار خدمت به خودی خود عمل مضری نیست. این وضعیت زمانی رخ می دهد که کاربر نتواند به سایت خاصی دسترسی پیدا کند، زیرا ظرفیت سرور سایت مورد نظر پر است.

به گفته Mikozuo، این ممکن است به دلایل مختلفی باشد. به عنوان مثال، یک مقاله در یک سایت ممکن است توسط بسیاری از کاربران به دلایل غیرمنتظره مورد توجه قرار گیرد، و از آنجا که بسیاری از افراد پیوند یک مقاله را در حساب رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، صدها هزار یا میلیون ها نفر از سایت بازدید می کنند. در عین حال الزاماتی را ذکر خواهند کرد.

اکثر وب‌سایت‌های بزرگ، مانند رسانه‌های اصلی خبری و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، از سرورهای با کارایی بالا با سرورهای پشتیبان استفاده می‌کنند. در نتیجه بعید است که سرورهای این سایت ها برای مدتی کند شوند.

DDoS و DoS؛ از تصادف تا حمله

کمپین های DDoS

DoS به خودی خود یک رویداد اجتناب ناپذیر برای آنلاین است. اما DoS که به طور تصادفی اتفاق می افتد، با حمله DoS یا DDoS بسیار متفاوت است.

راه اندازی حملات DoS یا DDoS اغلب توسط بسیاری از مجرمان سایبری به عنوان ابزاری برای حملات سایبری یا تروریسم استفاده می شود. اما برخلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS برای انجام به تخصص فنی زیادی نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS منبع ترافیک جعلی است. با حمله DoS، مهاجم ترافیک جعلی و سریع را از یک مکان به وب سایت مقصد یا پلت فرم آنلاین ارسال می کند. اجرای این حملات آسانتر است، اما شناسایی و رهگیری به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور کار دشواری نیست.

علاوه بر این، حملات DoS شدت نسبتاً کمی دارند و اجرای آن زمان می برد. در مقابل، حملات DDoS تمام معایب حملات DoS را تضعیف می کند. پیش‌بینی و رهگیری حملات DDoS سخت‌تر است، زیرا تشخیص این نوع حملات در زمان توزیع ممکن است برای سیستم‌های امنیتی بیشتر طول بکشد.

گاهی اوقات، سیستم امنیتی محل نمی تواند الگوی حمله را به موقع تشخیص دهد. DDoS می تواند حجم زیادی از ترافیک را به سایت مقصد منتقل کند، که سایت را تقریباً آنی و غیرقابل دسترس می کند.

این دو روش نیز مشکل بزرگی هستند

هک کردن

شاید فکر کنید که یک سایت بزرگ به دلیل ساده بودن این نوع حمله، راه حلی در جای امن دارد و فقط یک سایت کوچک تحت تاثیر قرار می گیرد. اما این تصویر اشتباه است و در واقع، انواع مختلفی از حملات DDoS در حال حاضر در دسترس هستند.

مقالات مرتبط:

اولین حمله سند DoS در فوریه 2000 رخ داد. حمله به یک هکر 15 ساله کانادایی می تواند چندین سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را تعطیل کند.

طبق گزارشات آمازون در اوایل سال 2020 حملات DDoS را شناسایی و متوقف کرد. این حملات دارای نرخ ترافیک 2.3 ترابیت در ثانیه بودند. این ترافیک معادل بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه است که رکورد قبلی 1.7 ترابیت بر ثانیه DDoSS را شکست. رکورد 1.7 ترابیت در ثانیه مربوط به حملات DDoS GitHub 2018 است.

این نوع حملات از بین نمی روند

اینترنت سریعتر با معرفی 5G این شرایط، همراه با افزایش سواد اینترنت و کامپیوتر و در دسترس بودن سخت افزار از راه دور مانند سرورها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، به این معنی است که احتمال وقوع حملات DDoS بیشتر است.

تنها راه جلوگیری از حمله DDoS شناسایی سریع آن قبل از بارگذاری بیش از حد سرور شما است. این روش همچنین می تواند برای تشخیص دقیق تر ترافیک انسان و تقلبی استفاده شود.

نظر شما در مورد حملات DoS و DDoS چیست؟

[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما