testnet چیست; سفری به ذهن توسعه دهندگان بلاک چین – زومیت

[ad_1]

بلاک چین تست نت موضوع جالبی است. این شبکه ها در اشکال و اندازه های مختلف ارائه می شوند. در این مقاله، از تجربه اندرو لوین ما از گروه Koinos در شبکه‌های آزمایش بلاک چین برای رمزگشایی شبکه‌های آزمایشی استفاده خواهیم کرد و یک نمای کلی از اینکه چرا این شبکه‌ها چنین تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌ها دارند، ارائه خواهیم کرد.

بهترین مکان برای شروع تست نت است. هدف هر شبکه آزمایشی آزمایش شبکه است. دو نوع اصلی از شبکه های آزمایشی وجود دارد: نوع اول شبکه ای است که قبل از شبکه اصلی منتشر شده است و نوع دوم شبکه آزمایشی است که پس از راه اندازی شبکه اصلی منتشر می شود. عملکرد این دو نوع شبکه مشابه است. اما زمینه ای که آنها در آن منتشر شدند تأثیر بسزایی در برداشت و تأثیر نشریه داشت. ابتدا نوع دوم شبکه آزمایشی را در نظر می گیریم. چون گزینه راحت تری است.

وقتی در مورد شبکه های موجود مانند بیت کوین و اتریوم صحبت می کنید، یک شبکه آزمایشی دو عملکرد اصلی دارد. اولین عملکرد این است که این شبکه ها محیط های زنده ای هستند که توسعه دهندگان می توانند برنامه های سلسله مراتبی خود را آزمایش کنند. هر توسعه دهنده خوبی می داند که هیچ مفهومی از “کد کامل” وجود ندارد. یک محیط آزمایش شبکه در دسترس توسعه دهندگان است که شبیه به بلاک چین اصلی است، مانند اتریوم، که در آن می توانید کد خود را بدون خطر آزمایش کنید.

شبکه آزمایشی بلاک چین

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، تراکنش ها و برنامه های کاربردی در شبکه های آزمایشی معمولاً از کار می افتند و توکن های استفاده شده در این شبکه ها بی ارزش خواهند بود. به این ترتیب، شبکه آزمایش محیطی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های مدیریت شده (DApps) را برای بهبود قابلیت های برنامه های خود آزمایش و آزمایش کنند. نکته جالب این است که ارزش شبکه آزمایشی “بی ارزش” است. این بدان معناست که هیچ انتظاری از عملکرد کامل یا ثروت در این شبکه ها وجود ندارد.

توسعه دهنده اپلیکیشن سلسله مراتبی در مقابل توسعه دهنده بلاک چین

شبکه های آزمایشی ماهیت دو طرفه دارند که ما را به عملکرد دوم این سیستم ها می رساند. عملکردهایی که به نفع توسعه دهندگان برنامه های سلسله مراتبی نیستند. یکی از دیدگاه های منحصر به فرد لوین این است که توسعه دهندگان برنامه های مدیریت شده اغلب با توسعه دهندگان بلاک چین ادغام می شوند. توسعه دهندگان بلاک چین عموماً نقشی در ایجاد قراردادهای هوشمند ندارند و معمولاً زمان زیادی را صرف ایجاد این نوع قراردادها می کنند.

کل سیستم Quinus به عنوان یک قرارداد هوشمند اجرا می شود. از آنجایی که قرارداد هوشمند سیستم مقیاس پذیر است، به این معنی است که هر ویژگی را می توان بدون هاردفورک به بلاک چین اضافه کرد. همچنین به این معنی است که توسعه دهندگان بلاک چین (مانند اعضای گروه Quinus) از همان زنجیره ها و ابزارها و جعبه ابزارهایی استفاده می کنند که توسعه دهندگان دیگر برای ساخت DApp های خود از آنها استفاده می کنند. از آنجایی که این ویژگی مختص کوئینز است، می‌توانیم از مکالمه صرف نظر کنیم.

هارد فورک سافت فورک

در سایر بلاک چین ها، توسعه دهندگان باید در زبان های برنامه نویسی پلتفرم های بلاک چین (مانند C ++، Rust، Haskell و غیره) پیشرفت هایی ایجاد کنند و آنها را روی سیستم های بزرگتر و پیچیده تر به نام “معماری های یکپارچه” اجرا کنند. در معماری یکپارچه، تغییرات در هر قسمت از سیستم می تواند بر سایر قسمت های سیستم تأثیر بگذارد. در نتیجه، خطر تغییر در این وضعیت بسیار بیشتر است.

مقالات مرتبط:

توسعه دهندگان بلاک چین همچنین به یک محیط زندگی با پورتفولیوی کم نیاز دارند که بتوانند از آن برای آزمایش تغییرات در نظر گرفته شده برای شناسایی مشکلات احتمالی استفاده کنند. توسعه دهندگان بلاک چین، درست مانند توسعه دهندگان برنامه های کاربردی سلسله مراتبی، می خواهند این محیط تا حد امکان به شبکه واقعی نزدیک باشد. این بدان معنی است که آنها به دنبال ادغام کد خود با کد توسعه دهنده برنامه هستند.

هر دو طرف شبکه آزمایشی

شبکه آزمایش بیت کوین

این ویژگی دوگانگی شبکه آزمایشی را نشان می دهد. این نوع شبکه ها توسعه دهندگان برنامه ها و پلتفرم ها را قادر می سازند تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و کد خود را به راحتی در در دسترس ترین و بدون ریسک ترین محیط آزمایش کنند. این به هر دو گروه اجازه می دهد تا محصولات خود را اصلاح کنند و به کاربران خود ارزش بیافزایند.

حال می توان دریافت که چرا شبکه آزمایشی چنین تاثیری بر قیمت نهایی دارد. اگر فرض کنیم که قیمت تابعی از ارزش است و یک شبکه آزمایشی به توسعه دهندگان کمک می کند تا ارزش محصول خود را افزایش دهند، باید انتظار تأثیر قیمت را داشت. مشکل اینجاست که این رابطه عواقب بسیار منفی خواهد داشت. برنامه ها اغلب شبکه های آزمایشی را منتشر می کنند که برای توسعه دهندگان مفید نیستند و فقط برای افزایش قیمت توکن در نظر گرفته شده اند. متأسفانه، این دیدگاه اغلب باعث می شود که وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می رسد، وحشت کنیم.

شبکه را قبل از شبکه اصلی تست کنید

اصلی

بسیاری از مردم بر روی استفاده از شبکه های آزمایشی بر روی بلاک چین های موجود تمرکز می کنند. این شبکه ها محیط امنی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن فراهم می کنند تا برنامه های خود را آزمایش کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان پلتفرم می توانند توسعه قابلیت های شبکه اصلی را با استفاده از شبکه های آزمایشی آزمایش کنند. این فرآیند به شما امکان می دهد قبل از انتشار، ویژگی های شبکه اصلی را در یک شبکه آزمایشی بررسی کنید.

باز هم هدف اصلی این بخش آزمایش است. اما تمرکز اصلی بر روی سیستم خواهد بود. چون این شبکه ها جدید هستند هیچ برنامه ای در آنها اجرا نمی شود و در این صورت شبکه یک طرفه خواهد بود. توسعه دهندگان بلاک چین از پایه کد حداکثر استفاده را می کنند و در این مورد، هدف این است که پلتفرم را به نقطه ای برسانند که توسعه دهندگان انگیزه بیشتری برای ساخت اپلیکیشن بر روی پلتفرم مورد نظر داشته باشند.

اولین نیاز توسعه دهندگان، اطمینان از امنیت پلتفرم است و این امر باید به عنوان راهنمای اصلی راه اندازی شبکه تست تخصصی در نظر گرفته شود. با فرض اینکه توسعه دهنده امنیت پلتفرم را تضمین کرده است، باید نحوه استفاده از پلتفرم را آموزش ببینید. به عبارت دیگر، تست شبکه باید به عنوان یک ابزار آموزشی دیده شود که به توسعه دهندگان درک عمیق تری از نحوه استفاده از پلتفرم می دهد و در عین حال به آزمایش امنیت شبکه نیز کمک می کند.

در نهایت، در حین آزمایش شبکه و یادگیری نحوه استفاده از آن، بخش هایی از پلتفرم که قابل ارتقا هستند کشف خواهند شد. در این مواقع، ممکن است به یک کتابخانه یا سند مهم نیاز داشته باشید تا به شما در درک بهتر سیستم کمک کند. این اطلاعات یک بازخورد ارزشمند است که توسعه دهندگان پلتفرم باید قبل از تکمیل پیاده سازی شبکه اصلی برای به روز رسانی پلت فرم استفاده کنند.

مقالات مرتبط:

چه بدانیم و چه ندانیم، امروزه شبکه های کامپیوتری به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند و اهمیت آنها در حال افزایش است. شبکه های تجربی گام مهمی در فرآیند باز کردن شبکه های کامپیوتری جدید و نوآوری هایی است که می تواند به زندگی روزمره ما ارزش بیافزاید. با به دست آوردن درک عمیق از تفاوت های ظریف شبکه آزمایشی و موضوعات کلیدی که در این پلت فرم ها منتشر می شوند، می توان نسخه های آزمایشی خاص و منطق طراحی و پیاده سازی را بهتر ارزیابی کرد.

نظر شما در مورد شبکه های آزمایشی در حوزه ارز دیجیتال چیست؟

این مقاله یا بخش به مراجع یا منابع خود اشاره نمی کند. خطر از دست دادن سرمایه روی هر سرمایه گذاری وجود دارد و سرمایه گذاران باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را گرفته و مسئولیت عواقب آن را بر عهده بگیرند.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما