AMD اطلاعات دو پردازنده Genoa و Bergamo – Zomit را تایید کرده است

[ad_1]

در کنفرانس Accelerated Data Center، ایامادی از طرح هایی برای نسل بعدی ریزمعماری Zen4 رونمایی کرد. ایمدی در آستانه معرفی دو معماری پردازنده Zen4 با کارایی بالا است. مجموعه EPYC با نام رمز Genoa دارای حداکثر 96 هسته است و از آخرین استانداردهای فناوری حافظه DDR5 و همچنین PCI-Express 5.0 پشتیبانی می کند و اولین پلت فرم توسعه برای پشتیبانی از رابط CXL خواهد بود. بر اساس برآوردهای شرکت، کارخانه جنوا آنها سال آینده عرضه خواهند شد، اما شرکت تاریخ خاصی را تعیین نکرده است.

به گفته videocardz، جنوا انتظار دارد بالاترین عملکرد جهان را برای محاسبات عمومی داشته باشد. این محصول دارای 96 هسته Zen 4 با کارایی بالا است که مبتنی بر فناوری پیشرفته 5 نانومتری است و از حافظه های نسل بعدی و فناوری های I/O با DDR5 و PCIe® 5 پشتیبانی می کند. همچنین جنوا. با پشتیبانی CXL امکان گسترش حافظه قابل توجه برای برنامه های مرکز داده را فراهم می کند. در سال 2022 شاهد تولید و عرضه آن خواهیم بود.

پردازنده AMD

ایامودی همچنین EPYC Bergamo را تایید کرد و برخلاف شایعات، از ریزمعماری ابری Zen4c به‌روزرسانی شده برای ایجاد آن استفاده کرد. این شرکت برگامو را اعلام کرد حداکثر 128 هسته دارد که حداکثر تعداد پردازنده است x86 تا کنون منتشر خواهد شد.

پردازنده AMD

مقالات مرتبط:

برگامو این یک پردازنده سطح بالا است که برای برنامه های ابری 128 هسته ای ساخته شده است ذن 4c راندمان بالا. توسعه اصول جدید ذن 4c مناسب برای محاسبات ابری قدیمی. همچنین برای افزایش چگالی و بهره وری انرژی طراحی شده است تا پردازنده های چند هسته ای در هر سوکت عملکرد بهتری داشته باشند. برگامو این نرم افزار و ویژگی های امنیتی یکسان ارائه می شود و دارای یک سوکت سازگار است جنوا آره. این محصول در مسیر عرضه در نیمه اول سال 2023 قرار دارد.

پردازنده AMD

نقشه مسیر جدید تأیید می کند که محصول Zen4 مبتنی بر فناوری فرآیند 5 نانومتری خواهد بود. اگرچه نقشه های خیابانی ممکن است نشان دهد که برگامو در سال 2022 رونمایی خواهد شد، ایمدی سری جدید EPYC خود را در نیمه اول سال 2023 عرضه خواهد کرد.

نظر شما در مورد عملکرد جنوا و برگامو چیست؟

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما