5 کار بدون درد برای مراقبت از زمین

[ad_1]

این سیاره اکنون تنها خانه ای است که ما در جهان می شناسیم و واضح است که ما برای حفظ سلامت خود از آن مراقبت خواهیم کرد. زمین در زندگی روزمره ما تعادل ایجاد می کند ، که رفتار روزانه ما را متعادل می کند. زمین از سه قسمت هیدروسفر ، جو و اتمسفر تشکیل شده است.

از آغاز پیدایش جهان تا به امروز ، این سه قسمت توانسته اند شرایطی را برای زندگی بر روی زمین ایجاد کرده و فضایی بیولوژیکی یا بیولوژیکی ایجاد کنند. مراقبت از زمین بر پایه تثبیت تمام جنبه های فیزیکی و بیولوژیکی زمین است. برنامه ریزی برای تثبیت هیدروسفر ، لیتوسفر و اتمسفر ضروری است تا بتوانیم زمین را به عنوان یک وضعیت بیولوژیکی پایدار ادامه دهیم. علاوه بر اجرای چنین برنامه هایی در سراسر جهان ، می توان گام های کوچکی در سطح فردی برای دستیابی به اهداف بزرگ پایداری و حکمرانی جهانی برداشت. در این مقاله ، ما در مورد پنج راه آسان برای محافظت از خانه مجرد خود بحث خواهیم کرد.

کمتر بخرید

نیازی به دانستن نحوه تعمیر و بازسازی ابزارها و تجهیزات خود ندارید. مردم در سراسر جهان اقلامی را که قابل تعمیر نیستند جمع آوری می کنند تا بتوانند از قطعات سالم داخل آن برای تعمیر سایر اقلام استفاده کنند. تعمیرگاه به دلیل شیوع کووید -19 تعطیل شده است ، اما برخی از مغازه ها هنوز کار می کنند و شما می توانید اشیای قیمتی خود را برای تعمیر سایر اقلام به قطعات با ارزش تبدیل کنید. همچنین می توانید به جای خرید مجدد ، دستگاه را برای تعمیرات جزئی به دست متخصص بسپارید.

انرژی خانگی

اگر با وجود سیستم خنک کننده خانه هنوز احساس گرما می کنید ، به پنجره خود نگاه کنید. می توانید ترک ها را بپوشانید و گوشه درها و پنجره های خود را با چسب یا چسب آکواریوم باز کنید تا از از دست رفتن هوای سرد داخل خانه جلوگیری کنید. همچنین می توانید با نصب پنجره ها و درها ، گرمای ورودی به خانه خود را تا 80 درصد کاهش دهید.

در فصل خشک نیز می توانید با پوشاندن دریچه ها با ابزار مناسب از اتلاف حرارت جلوگیری کنید. علاوه بر این ، در صرفه جویی در مصرف برق و گاز با پوشیدن لباس گرم در خانه و کاهش سطح گرما و کاهش آلودگی محیط زیست صرفه جویی کنید.

آب پاک

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که 26 داروی مختلف در آب آشامیدنی ایالات متحده وجود دارد. سعی کنید وسایل خود را در حمام یا آشپزخانه رها نکنید و راهی بهتر و مطمئن تر برای خلاص شدن از آنها پیدا کنید. می توانید داروهای تخصصی خود را برای استفاده مجدد به داروخانه بفروشید. برخی از بسته های دارویی نحوه خلاص شدن از شر آنها را توضیح می دهند. قبل از هر کاری دستورالعمل ها را بخوانید. بدون دستورالعمل ، می توانید موادی مانند خاک ، قهوه و چای یا مدفوع حیوانات خانگی را مخلوط کرده و در کیسه زباله قرار دهید.

از پلاستیک استفاده نکنید

هر دو پلاستیک مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی تنها 10 میلیون تن زباله در سال دارند. برای خرید میوه ، سبزیجات و سبزیجات می توانید از پلاستیک از پیش خشک شده یا حتی سبد و کیسه های پارچه ای استفاده کنید. همچنین می توانید از ماشین لباسشویی برای بسته بندی مواد غذایی در خانه استفاده کنید که دوام بیشتری نسبت به کیسه فریزر دارد و می توان چندین بار از آن استفاده کرد.

کاری که می توانید در حیاط انجام دهید

آب و طوفان آزاد شده روغن موتور ، مواد زائد و میکروارگانیسم ها را وارد چرخه آب می کند که می تواند برای سلامت آب مضر باشد. با باغبانی و کاشت درختان و درختچه ها در حیاط می توانید به چرخه آب و فیلتر طبیعی آن در خاک کمک کنید. این خندق معمولاً به سمت آبراه سنگفرش شده یا سنگی هدایت می شود و به زمین نفوذ نمی کند. می توانید ناودان خود را به مسیری که به باغ منتهی می شود ، نشان دهید. شما می توانید با نصب یک مخزن آب و جابجایی آب به داخل آن و استفاده از آن در باغ خود یا جاهای دیگر ، آب باران را جمع آوری کنید.

در صورت امکان می توانید با ایجاد یک سقف سبز از گم شدن آب باران جلوگیری کنید. سقف های سبز حاوی لایه هایی از گیاهان هستند که مانند اسفنج آب را جذب می کنند. این لایه ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن آب باران ، می توانند از اتلاف انرژی ساختمانی و سر و صدای محیط جلوگیری کنند. به طور مشابه ، چنین سقف هایی بیشتر از سقف های معمولی عمر می کنند و می توانند هزینه های ساخت و ساز را در سال به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

البته برخی از این راه حل ها برای همه اقلیم ها مناسب نیست و برای اجرای راه حل های پیچیده تری مانند بام سبز باید از مشاوران محیط زیست مشورت کرد. با این حال ، گام های کوچکی مانند بازیافت و جایگزینی کیسه های پلاستیکی می تواند به روال روزانه ما تبدیل شود و سالانه بسیاری از زباله های غیر ضروری را در سراسر جهان کاهش می دهد.

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما