داروی فلوکستین و همه آنچه باید بدانید!

اگر از داروهای ضد افسردگی مانند سیتالوپرام، اسیتالوپرام، فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین، پاروکستین، سرترالین (زولوفت)، ترازودون یا ویلازودون استفاده می کنید. به همین سبب باید عوارض مصرف دارو، در برابر عوارض داروهای ضد افسردگی سنجیده شود و تصمیم آگاهانه بگیرید. مقاوت در برابر آنتی بیوتیک به یک معضل جهانی بدل شده است. درمان بسیاری از بیماری های کشنده مانند سل، فقط با آنتی بیوتیک امکان پذیر است و همین یک مورد نشان می دهد مقاومت در برابر این گروه درمانی تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اگر به دنبال راهکاری برای ترک سیگار و دانستن نکاتی در مورد تاثیر میوه و سبزیجات بر حافظه مردان و گیاهان تصفیه کننده خون هستید حتما بسته سلامت امروز را بخوانید. اگر از الانزاپین (Zyprexa) نیز استفاده میکنید، راهنمای دارویی Zyprexa و تمام هشدارها و دستورالعملهای دارویی ارائه شده همراه با آن را بخوانید. علاوه بر این، زردچوبه از ابتلا به بیماریهای قلبی و لختههای خون نیز جلوگیری میکند.

عوارض فلوکستین ۲۰

دکتر رنجبر درباره صحت و سقم این مطلب و چرایی آن توضیح می دهد: «حقیقت این است که مصرف داروی فلوکستین ممکن است در آغاز روند بهبودی، افکار و میل به خودکشی ایجاد کند. در مورد داروی فلوکستین نیز توصیه می شود که از مصرف همزمان آن با سایر داروهایی زیر … وی یادآور شد: گیاه گزنه نیز حاوی آهن است و کمخونی را کاهش میدهد. اگر به مدت 6 ماه یا بیشتر علائم افسردگی از بین رفته باشد و مهارتهای ضروری برای رفع مشکل رفتاری وی یا شخصیتی خود را داشته باشید، روانپزشک با مشورت روانشناس، توصیه به قطع مصرف دارو می نمایند. وی افزود: در حالی که برای عطر و طعم دادن به مواد غذایی از زردچوبه استفاده میشود، این ماده غذایی دارای خواص شگفت انگیز دارویی نیز هست. این مدرس دانشگاه ادامه داد: گیاه قاصدک حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدانها و مواد مغذی ضروری است که دستگاه گوارش را از سموم پاک کرده و به درمان بیماریهای کبد و حذف سموم خون نیز کمک میکند. فلوکستین (https://www.pishboro.ir/%D9%81%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86) با افزایش سطح خلق و خو و همچنین افزایش سطح انرژی به افراد کمک می کند تا علاقه مندی بیشتری به زندگی روزمره از خود نشان دهند و سطح افسردگی آن ها تا حدود زیادی بهبود پیدا کنند.

دانستن این موضوع که چه زمانی باید شیر و محصولات لبنی را میل کنیم، نقش زیادی در استحکام استخوانها دارد و ساعات مصرف کردن مایعات نقش زیادی در جذب کلسیم آن دارد. شیر، ماده غذایی است که طبع سردی دارد، از این رو از قدیم پزشکان همواره تاکید میکردند تا آن را همراه با دارچین یا زنجبیل مصرف کرده تا جذب کلسیم آن بالاتر رود و انرژی بیشتری در بدن تولید کند. حدود 17 سال است که دچار افسردگی هستم .گاهی چنان عود میکنه که میخوام خودمو از بین ببرم.دراین مدت دکتر بهم همیشه سرترالین 50 تا 100 داده.حدود 5ماه پیش دکترم رو عوض کردم وبهم فلوکستین 20 صبحاومیرتازاپین 15 وآاپرازولام 05 شبها ولی برام کافی نیست بطوریکه گاهی فکر خودکشی به سرم میزنه .درکنار اینها برای دردهای فیزیکیم قرص تیلیدین 100تا 200مصرف میکنم که صادقانه اگر بگم بیشتربه خاطرآرامش و اعتماد به نفسی که بهم میده مصرفش میکنم وگرنه تا حالا کودمو کشته بودم.من 44 سال دارم ودرآلمان زندگی میکنم وازپزشکهای اینجا راضی نیستم.حالا سوال من این هست که آیا میتونم دوز یکی دوتا از این داروها را بالا ببرم تا 2ماهه دیگه که در ایران برای معاینه حضوری خدمت برسم.شمارو به خدا کمکم کنید کاروزندگیم وحشتناک مختل شده.

قرص فلوکستین ۲۰

بازار داغ لاغری و داروهای آن وقتی با بازار داغ داروهای ضدافسردگی گره بخورد احتمالا بسیاری از خانمها که از هر دوی اینها رنج میبرند را خوشحال خواهد کرد. چه داروهای دیگری بر فلوکستین تأثیر میگذارند؟ همچنین تمام داروها و از جمله کلردیازپوکساید به گونه ای طراحی شده اند که روی مغز تأثیر بگذارند. تداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تأثیر داروها را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. برای مصرف داروی فلوکستین در دوران شیردهی با پزشک مشورت کنید و در مورد فواید و مضرات آن از پزشک خود کمک بگیرید.مصرف قرص فلوکستین در دوران بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند، پس فقط در صورت نیاز ضروری فلوکستین مصرف کنید.تداخلات دارویی قرص فلوکستین با داروهای دیگرتداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تاثیر داروی فلوکستین را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. زمان تغییر دوز: پزشک ممکن است میزان مصرف فلوکستین را تا 50 میلی گرم در روز افزایش دهد. اگر سوالی در مصرف سلکوکسیب داشتید از داروساز یا پزشک خود بپرسید.

همه دستورات روی راهنمای دارویی سلکوکسیب را رعایت کنید. تیوریدازین. شما نباید این داروها را با هم مصرف کنید. اما باید این گیاه مفید برای درمان بسیاری از ناخوشیهای روزمره و پاکسازی بدن از توکسینها یا همان سموم، مفید است؛ در واقع آلوئه ورا باعث پاکسازی کبد و کلیهها میشود و برای این منظور میتوان چای آلوئه ورا را در برنامه غذایی روزانه قرار داد. این گیاه نه تنها فلزات را از بدن دفع میکند، بلکه برای پاکسازی خون بسیار مفید است. با داروساز یا شرکت دفع زباله محلی خود مشورت کنید. یکی از ویژگیهای اصلی زردچوبه، مبارزه با سرطان، کمک به آسیبهای DNA و دفع التهاب مزمن است. در حین مصرف از مصرف آسپرین یا دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) خودداری کنید. حتی در کسانی که بیماری قلبی ندارند یا کسانی که در حین مصرف این دارو علایم حمله قلبی و مغزی در آن ها دیده شده. تجزیه و تحلیل ها نشان داد که فلوکستین هیچ اثر مشخصی بر تیک عصبی نداشت، اما کاهش متوسطی در علائم وسواس ایجاد می کند. تا الان سه داروخانه را گشتهایم و حتی همسرم از طریق دوست و آشنا پرسوجو کرده تا قرص را پیدا کند اما این دارو اصلا وجود ندارد.

فلوکستین برای چیست

در پاسخ به این سوال که چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود میتوان گفت برای کسانی که با مشکلات خواب مواجه هستند یا فرصت کمی برای خوابیدن در شب دارند، مصرف قرص فلوکستین هنگام صبح و پیش از میل کردن صبحانه یا همزمان با خوردن آن پیشنهاد میشود و بهتر است. سعادت زاده در ادامه بیان داشت: این ناکامی ها منجر به پیدایش حس ناشادی یا غم در فرد می شود و چنانچه افراد در پیدا کردن راهها و اهداف خود با مشکلی مواجه نباشند و جامعه زمینه ها و فرصت های لازم را جهت آسایش و آرامش و دستیابی افراد به اهداف را فراهم کند، فرد احساس ناکامی نکرده و از حس خوشایندی برخوردار شده و شاد می گردد. برای مصرف داروهای MAOI بعد از فلوکستین لازم است حداقل 5 هفته منتظر بمانید. داروهای گروه بازدارندههای بازجذب سروتونین (SSRI) مانند فلوکستین هرگز نباید همزمان با داروهای از گروه بازدارندههای مونوآمین اکسیداز (MAOI) مصرف شوند.چرا که این دو گروه دارو با هم تداخل دارویی دارند و مصرف همزمان آنها منجر به مسمومیت دارویی می شود. ۳-دوز شروع بهتر است بیش از ۲۰میلی گرم نباشد چرا که منجر به تهوع شدید می گردد. این خانم ها باید سعی کنند که با استفاده از رژیم های غذایی مناسب و همچنین انجام ورزش و در برخی از موارد شدید با تزریق انسولین بیماری خود را کنترل کنند.

عوارض فلوکستین در دراز مدت

واکنش شدید پوستی: تب، گلودرد، تورم در چهره یا زبان، سوزش چشم ها، درد پوستی بهمراه بثورات پوستی قرمز یا بنفش که گسترش می یابد (به خصوص در صورت ناحیه فوقانی بدن) و موجب پوسته پوسته شدن و تاول می شود. اما قطع مصرف آن به دلیل باردار شدن هم میتواند به تشدید بیماری منجر شود. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. به همین خاطر توصیه می شود که مثلا ۱۴ روز بعد monoamine oxidase inhibitor از قطع مصرف داروهای می توانید فلوکستین مصرف کنید آن هم با مشورت پزشک. انجمن سلطنتی روانپزشکی انگلیس اظهار میکند که داروهای ضدافسردگی به معنی واقعی کلمه اعتیادآور نیستند، یعنی لازم نیست به خاطر عادت کردن بدن به آنها به تدریج در همه بیماران دوز آنها افزایش پیدا کند و بیماران دچار عوارض بعد از ترک هم نمیشوند. من دختری ۲۱ساله هستم که به خاطر استرس کنکور دچار افسردگی شدم و بنا به تشخیص پزشک مصرف افکسور را شروع کردم. در صورتی که یکی از بستگان شما از فلوکستین استفاده می کند ، تغییرات رفتاری او را تحت نظر داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه رفتار نامتعارف ، به پزشک گزارش دهید. Mehr 9, 1396 AP – درخصوص عوارض جانبی فلوکستین باید گفت که این عوارض میتواند در بخشهای مختلف بدن بروز کند.

قرص فلوکستین ۱۰برای چیه

7. بدلیل اینکه این دارو باعث بیاشتهایی میشود مصرف این دارو در بیماران بیاشتها بااحتیاط صورت پذیرد. با این حال، اگر پزشک شما به شما دستور داده تا آسپیرین را برای حمله قلبی یا پیشگیری از سکته (معمولا در دوزهای 81 تا 325 میلی گرم در روز) مصرف کنید، باید مصرف آن را ادامه دهید مگر اینکه پزشکتان به شما بگوید. قبل از اینکه فلوکستین (با کلیک بر روی سایت در حال ظهور) را مصرف کنید باید حداقل 14 روز از توقف مصرف مهار کننده MAO گذشته باشد. از عوارض دیگر این دارو می توان به حالت تهوع،خستگی،کاهش اشتها و تاخیر در شروع خواب اشاره نمود(هافترکامپ و همکاران 2012 )در یک مطالعه دیگر که به مدت 28 هفته به طول انجامید و در آن 88 نفر شرکت کننده مشارکت داشتند علائم بیش فعالی و نقص توجه در گروه درمان مشاهده گردیده و عوارض جانبی ذکر شده نیز کاهش نشان داد(هافتر کامپ و همکاران 2013). برای دریافت اگاهی بیشتر در زمینه اختلال اتیسم مطالعه مقاله روش درمانی جاسپر برای بهبود توجه مشترک و و گفتار کودک دارای اتیسم را به شما پیشنهاد می کنیم. رقیق کننده خون (وارفارین، کومادین، جانتوون) یا سایر داروهایی که برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده می شود.

در مورد مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید.

ایجاد بیاشتهایی در مصرف قرص فلوکستین باعث شده که برخی افراد آن را به شکل خودسرانه و با هدف لاغری و جلوگیری از چاق شدن مصرف کنند. وسواس فکری: این مشکل باعث می شود افکار آزار دهنده ای که از بین نمی روند (مانند وسواس) شما را درگیر کنند و مجبور شوید بارها یک کار را انجام دهید. در این شرایط حتما باید از روان درمانی هم استفاده کنید. این راه درمانی عوارضی برای فرد ندارد و در عین حال میتواند فواید بسیاری هم برای آن داشته باشد. برای درمان افسردگی علاوه بر مصرف دارو، روشهای درمانی بسیاری وجود دارد. برای بلع راحت تر این دارو، ممکن است کپسول سلکوکسیب را باز کنید و در یک قاشق غذاخوری آن را با آب مخلوط کرده و مصرف کنید. در مورد مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید. اگر از داروهای زیر استفاده می شود، با پزشک صحبت شود. اگر به نظر میرسد داروها تاثیر خاصی ندارند یا عوارض آزاردهندهای دارند با پزشک صحبت کنید. درباره تمام دارو هایی که مصرف می کنید یا مصرف آن ها را شروع یا قطع کرده اید به پزشک خود اطلاع دهید. از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. این دسته از داروها گروه دیگری از داروهای ضد افسردگی هستند.

برای شروع به قطع کمردن آن ابتدا دوز این دارو را کم نموده و سپس آن را قطع کنید. با این حال، میتوان گفت که در چنین موردی دلیل تشدید علایم ممکن است شروع دارو با دوز بالا یا بروز عارضهای به نام آکاتیژیا (بیقراری قابل مشاهده ناشی از دارو) باشد. از خوراکیهایی که این خاصیت را دارند میتوان به سبزیجاتی با برگهای سبز، سبزیجاتی به رنگ قرمز و نارنجی تیره و آب پرتقال اشاره کرد. ولی ماکا حاوی پلی ساکاریدهایی است که خواص آنتی اکسیدانی دارند. سلکوکسیب برای درمان آرتریت روماتوئید نوجوانان در کودکانی که حداقل ۲ سال سن دارند استفاده میشود. FDA آن را برای درمان افسردگی در بزرگسالان، کودکان و نوجوانان تایید کرد. مصرف روزانه اسپرین برای افراد سن بالا یا افرادی که مبتلا به بیماری قلبی و خطر سکته قلبی هستند، ضروری است. این ها میتواند بدون وقوع هیچگونه علامت یا هشدار پدیدار شوند؛ مخصوصا در افراد دارای سن زیاد. سلکوکسیب میتواند خطر وقوع حمله های مرگبار مغزی و قلبی را افزایش دهد؛ مخصوصا در کسانی که بیماری قلبی یا در دوز های بزرگتر یا بصورت طولانی مدت از آن استفاده میکنند. سلکوکسیب میتواند احتمال وقوع سکته قلبی یا مغزی را افزایش دهد؛ بویژه در کسانی که در طولانی مدت یا با مقداری زیاد مصرف می کنند و یا اگر دچار بیماری قلبی هستید.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما